HIP - Harrastava iltapäivätoiminta

Hip-kerhojen toimintakausi lukuvuonna 2017-2018

 

Syksyllä 4.9-8.12.2017

Keväällä 8.1.2018-11.5.2018

Koulujen syys- ja talvilomilla ei ole kerhotoimintaa.

Kuka pääsee Hip-kerhoon?

Hip-kerhot ovat suunnattuja 3.-9. -luokkalaisille lapsille ja nuorille sekä niille 1.-2. -luokkalaisille lapsille, joilla ei ole paikkaa Eppu-kerhossa (eli aamu- ja iltapäiväkerhossa).

Koulumme Hip-kerhotarjonnan löydät Hervannan koulupolkujen yhteisestä esitteestä. Esitteessä on myös Pohjois-Hervannan ja Kanjonin koulujen kerhotarjonta.

Lisätietoa Hip-kerhotoiminnasta kaupungin sivulta www.tampere.fi/hip

 

Etelä-Hervannan koulun HIP-kerhot lukuvuonna 2017-2018

Kerhoihin valittujen huoltajille on tiedotettu asiasta Helmi-viestillä tai sähköpostilla.

 

HIP-kerhot 2017-2018

Milloin?

Vetäjä

Yhteystiedot

Salibandykerhot

iso sali

maanantai

3-4 lk klo 15-16

5-6 lk klo 16-17

Salibandy Club Classic

yhteyshenkilö  Irina Peltola

Ohjaajan: Joonas Pylsy

etunimi.sukunimi@scclassic.com

Puh. 0400 486 046

Liikuntakerho

pikkku sali

maanantai

yläkoulu

klo 15.15-16.15 (aloitusta ei ole vielä sovittu

Jaakko Ahokas

Helmi-viestintä

Luontokerho

ulkona/B4 (Lauri Polvivaaran luokka)

tiistai

1-4 lk klo 14-16

Soile Kutila

soile(at)kutila.net

 

Tanssikerho

pikkusali

keskiviikko

1-3 lk klo 15.30-16.30

Tampereen konservatorio, Linda Kuha

etunimi.sukunimi@tampereenkonservatorio.fi

044 3481128

Legorobottikerho

FK2

keskiviikko

vk 43-49 (viikolla 44 ei kerhoa)

3-6 lk klo 14:30-16:00

Lumate

yhteyshenkilö Laura Salkonen

ohjaaja: puh. 050 3303095/Inka tai puh. 040 835 8089/Lauri

Sairastapauksissa olethan yhteydessä ohjaajiin

etunimi.sukunimi@tut.fi

www.lumate.fi

050 4479 335

Keppari-kerho

tn-luokassa

 

Pike-piirustuskerho

 

tiistai (syyslukukausi)

3-6 lk klo 15-16

 

tiistai (kevätlukukausi)

yläkoulu klo 15-16

Ville Koskivirta

Helmi-viestintä

Käsityökerho

KUJA-luokassa

torstai

1-3 lk klo 15-16

Marina Knuuttila

Aurinkomarina(at)suomi24.fi

 

HIPHOP-tanssikerho

pikku sali

tiistai

4-6 lk klo 15-16

Olga Niemelä

etunimi.sukunimi@gmail.com

 

Teatterikerhot

C3 (Sisko Mäkisen luokka)

perjantai

2-4 lk klo 14.15-15.15

5-7 lk  15.15-16.15

Somana Ry, Maiju Eronen

etunimi.sukunimi@gmail.com

 

Shakkikerho

B4 (Lauri Polvivaaran luokka)

perjantai

1-6 lk klo 14-15

Shakkilinna, yhteyshenkilönä Mika Karttunen

etunimi.sukunimi@shakkilinna.fi

044 5556 424